PAG150-10 Slim-Type Adjustable Switching Power Supply (1500W Model) Kikusui Electronics S/N:SF001036
  • 製品画像1
  • 製品画像2
  • 製品画像3
  • 製品画像4
  • 製品画像5
  • 製品画像6
  • 製品画像7
  • 製品画像8
  • 製品画像9
  • Sales Price(tax included)
  • transportation cost(tax included)
    Please contact us.
  • Model year
  • Model number
    PAG150-10
  • Certificate or not
    Yes
  • Repair or not
  • Situation
    Typically secondhand items
Product description
Model number:PAG150-10
Manufacturer name: k,Kikusui
Serial number:SF001036
PAG150-10 Key Specifications:
・Rated Output Voltage: 0 to 150 V
・Rated Output Current: 0 to 10A
・Rated Output Power: 1500 W
・Efficiency (Typical): 84% (100 Vac) / 88% (200 Vac)
・Dimensions: 422.8 W × 43.6 H × 432.8 D mm (1U size)
・Weight: Approx. 8.5 kg
Product URL
Category
Guarantee
In accordance with the contents of the quotation
Time for payment
2 to 3 weeks after receiving the order
Product name
Slim-Type Adjustable Switching Power Supply (1500W Model)